Блог

11.02.2024 article image

Cловниковий запас англійської мови: скільки слів потрібно знати?

Більшість з нас вдавались в питання точної кількості слів в рідній або іноземній мові. На жаль, конкретної відповіді на це питання неможливо надати. Втім, у цій статті ми розглянемо фактори, які впливають на кількість слів в англійській, словниковий запас та як його поповнити в найшвидші терміни, а також визначимо скільки слів треба знати, щоб розмовляти англійською на різних рівнях. 

 

Кількість слів в англійській мові

 

Англійська мова, як одна з найпоширеніших мов у світі, має дивовижну історію свого розвитку. Її формування відчуло сильний вплив історичних подій, міграції народів та культурного обміну внаслідок попередніх двох факторів. Вплив вікінгів, римлян, норманів та інших націй на формування лексики англійської мови відобразився у різноманітності її слів та виразів. Кожний етап історії, від раннього англосаксонського періоду до сучасності, приніс з собою нові слова, цим самим розширюючи лексичний запас мови.

 

Періоди великих змін у словниковому запасі англійської мови включають:

 • Середньовіччя з його впливом французької мови

 • Ренесанс з відновленням класичної латинської та грецької лексики

Ці періоди не лише збагатили словниковий запас, але й вплинули на його форму та структуру. 

 

Сучасна англійська мова

Сучасна англійська мова продовжує вносити у свою систему нові слова завдяки швидкому технологічному прогресу та глобалізації. Інтернет, соціальні мережі та ЗМІ  вносять величезну кількість нових слів та фраз у щоденне розмовне та письмове спілкування. Оцінка загальної кількості слів у сучасній англійській мові є складною задачею через постійну динаміку та зміну словникового запасу.

Більшість нових слів у сучасній англійській походять з технологічного, наукового та соціокультурного контекстів. Це включає терміни, пов'язані з інформаційними технологіями, медіа, медициною, науками тощо. Цей процес постійно збагачує мову і відображає сучасні реалії. 

 

Культурні та регіональні відмінності

Англійська мова має різноманітні варіанти залежно від регіону та культурного контексту. Наприклад, британська, американська, австралійська англійська мають свої унікальні особливості та сленг. Ці різниці відображаються і в словниках кожного варіанту мови.

Крім того, міграція та глобалізація також впливають на розмаїття слів у різних країнах та регіонах. Слова та вирази з інших мов часто входять до лексики англійської мови завдяки культурним взаємодіям та міжнародним контактам.

 

Фактори, які впливають на зміну кількості слів у мові:

 • Технологічний прогрес та наукові відкриття вносять нові терміни та поняття у мову.

 • Соціокультурні зміни та тенденції відображаються в лексичному запасі, занотовуючи сучасні реалії.

 

Різновиди слів за походженням та функціональним призначенням:

 • Розмовна лексика відображає історичні та культурні особливості різних регіонів.

 • Термінологія та спеціалізована лексика використовуються у наукових, технічних та професійних галузях.

 

Словниковий запас англійської мови

 

Словниковий запас англійської відіграє ключову роль у вивченні та використанні цієї мови як для носіїв мови, так і для людей, які вивчають її як іноземну. Це не лише набір слів та виразів, а й основа для ефективної комунікації, розуміння текстів та взаємодії у різних сферах життя.

 

Знання широкого спектра слів дозволяє людині виражати свої думки, почуття та ідеї точно та чітко. Чим більше слів в арсеналі людини, тим більше можливостей для розширення його комунікативних навичок. Отже, активне поповнення словникового запасу є важливим завданням для тих, хто прагне досягти високого рівня володіння англійською мовою.

 

Існує кілька способів розширення словникового запасу, зокрема:

 • читання книг англійською мовою

 • перегляд фільмів та серіалів у мові оригіналу

 • вивчення нових слів у контексті

 • систематичне повторення вивчених матеріалів

 

Важливо також регулярно використовувати нові слова на письмі та в усному мовленні для закріплення їх в пам'яті.

 

Для ефективного вивчення слів корисно використовувати такі методи, як:

 • складання тематичних словників

 • використання асоціацій для запам'ятовування

 • створення карток-слів

 • використання різних мобільних додатків та онлайн-ресурсів

 

Правильно організоване самостійне навчання може значно полегшити процес засвоєння нових слів та засвоєння мови в цілому.

 

Важливо також не забувати про постійне вдосконалення вже вивчених слів, оскільки практика підтримує та зміцнює їх в підсвідомості. Вивчення англійської мови – це постійний процес, тому регулярне оновлення та поповнення словникового запасу є важливою складовою успішного вивчення мови.

 

Скільки слів потрібно знати, щоб вільно розмовляти англійською

 

Питання про те, скільки слів потрібно знати для того, щоб володіти англійською мовою на вільному рівні, часто цікавить тих, хто вивчає мову або хоче покращити свої навички володіння нею. Відповідь на це питання не є простою, оскільки вона залежить від різних факторів, таких як цілі вивчення, спосіб використання мови та індивідуальні фактори кожної людини окремо.

 

Існує думка, що для володіння базовими комунікативними навичками англійською мовою досить знати від 2000 до 3000 слів. Цей словниковий запас дозволить розуміти та використовувати слова на загальні теми розмови, читати прості тексти та вести повсякденні розмови з носіями мови.

 

Однак, для досягнення високого рівня володіння мовою потрібно знати більше слів. Для академічного або професійного використання англійської мови може знадобитися від 5000 до 10000 слів або й навіть більше. Такий рівень володіння мовою дозволить вам легко розуміти складні тексти, вести дискусії на різні теми та взаємодіяти з англомовними спеціалістами в вашій галузі.

 

Нижче наведена таблиця, яка ілюструє кількість слів за різними рівнями володіння англійською мовою:

Рівень володіння

Кількість слів

Початковий

1000 – 2000

Середній

2000 – 5000

Високий середній

5000 – 10000

Високий

10000 +

 

 

Ця таблиця дає загальне уявлення про кількість слів, яку можна очікувати на різних етапах вивчення англійської мови. Варто пам'ятати, що саме використання слів у реальних ситуаціях, читання текстів та сприйняття мови на слух допомагають закріпити та розширити словниковий запас.

 

Поради, як швидше вивчити більшу кількість слів в англійській

 

Вивчення нових слів у англійській мові – це важлива складова успішного вивчення мови. Чим більше слів ви знаєте, тим більше можливостей ви маєте для ефективної комунікації та розуміння інших. Однак, вивчення великої кількості слів може здаватися важким завданням. Ми зібрали декілька порад, які допоможуть вам швидше вивчити більшу кількість слів у англійській мові.

 

1. Визначте свої цілі

Почніть з того, щоб визначити, для чого вам потрібно вивчати нові слова. Чи хочете ви покращити ваші комунікативні навички, підготуватися до іспиту або зрозуміти фахову літературу? Чіткі цілі допоможуть вам зосередитися на найважливіших лексичних темах.

 

2. Створіть план навчання

Розробіть план, який охоплює час для вивчення нових слів кожен день. Постійна практика – ключ до успіху. Розподіліть свій час так, щоб ви могли регулярно вчити нові слова та повторювати вже вивчені.

 

3. Використовуйте різноманітні джерела

Не обмежуйтеся одним джерелом для вивчення слів. Використовуйте різноманітні джерела, такі як книги, вебсайти, мобільні додатки та відеоуроки. Різноманітність допоможе вам зустріти та вивчити більше слів різних тематик.

 

4. Вивчайте в контексті

Вивчайте слова в контексті, в якому вони вживаються. Це допоможе вам зрозуміти їхнє значення в різних ситуаціях та правильне використання. Читання різножанрових текстів та слухання аудіозаписів – це чудовий спосіб вивчення слів в контексті.

 

5. Використовуйте різні методи запам’ятовування

Використовуйте різні методи запам’ятовування, такі як асоціації чи багаторазові повторення, щоб легше вивчати нові слова. Наприклад, спробуйте створити асоціації між новими словами та їхнім значенням, або створіть маленькі розповіді, використовуючи ці слова.

 

Приклад плану навчання

 

День тижня

Дії

Понеділок

Вивчення 10 нових слів з теми "Подорожі"

Вівторок

Повторення слів з попереднього дня

Середа

Читання статті на тему “Транспорт” та виділення нових слів

Четвер

Слухання аудіозаписів та запис нових слів на тему “Транспорт”

П'ятниця

Використання нових слів у розмові з друзями на тему “Подорожі”

Субота

Повторення та використання всіх нових слів

Неділя

Відпочинок 

 

 

Швидше вивчення більшої кількості слів в англійській мові можливе за умови систематичного підходу та регулярної практики. Дотримуйтеся плану навчання, використовуйте різноманітні джерела та методи запам’ятовування, і ви швидко побачите результати.